جار بی هوازی
جار بی هوازی
کد محصول:sa ۱۹۳
تعداد موجودی:ناموجود

جار بی هوازی

توضیحات
جار بی هوازی یک دستگاه در آزمایشگاه های زیستی و پزشکی میباشد که جهت کشت باکتری های بی هوازی در شرایط خلاء کاربرد دارد در ادامه به توضیحات تکمیلی و بررسی تخصصی جار بی هوازی میپردازیم با سایت ۳۰o۲ همراه باشید.
ضمانت اصالت کالا
پشتیبانی خرید
ارسال سریع
پرداخت امن
جهت دریافت مشاوره قبل از خرید می توانید با شماره ۰۹۱۳۵۷۰۶۴۱۶ تماس حاصل نموده و موارد خود را در کمترین زمان ممکن به صورت آنلاین خریداری نمائید.

بررسی تخصصی جار بی هوازی

جار بی هوازی یک وسیله در آزمایشگاه است که شکلی استوانه ایی مانند داشته و برای کشت باکتری های بی هوازی در شرایط خلاء مورد استفاده میباشد.
در این بخش به بررسی تخصصی جار بی هوازی و نحوه عملکرد جار بی هوازی پرداخته ایم
جار بی هوازی ظرف پلاستیکی، فلزی یا شیشه ای می باشد که هوای موجود در آن توسط سیستم های مختلف تخلیه شده و CO۲ مورد نیاز نیز تأمین می شود. سیستم های دیگری وجود دارد که با استفاده از پمپ، هوا را تخلیه و N۲ و CO۲ به درون ظرف تزریق می شود و سیستم مارت نامیده می شوند.
جار بی هوازی سبب تولید باکتری در محیط های آزمایشگاهی به ساده ترین روش میشود که عملکرد آن به این صورت است که جار بی هوازی می تواند تمام اکسیژن محیط را خفه کند و همین مساله برای رشد باکتری هایی که در برابر اکسیژن می میرند، بسیار تاثیر گذار است و باعث رشد این باکتری ها در داخل جار می شود در واقع برای توضیح بیشتر در رابطه با نحوه عملکرد جار بی هوازی میتوان گفت عملکرد جار بی هوازی به این صورت است که بعد از قرار دادن پلیتها در داخل آن از گاز پک استفاده می شود. عملکرد گاز پک به این صورت است که مواد داخل گاز پک در طی واکنش با آب اکسیژن محیط داخل جار را مصرف کرده و با حذف اکسیژن محیط شرایط بیهوازی برای رشد باکتری فراهم می شود.
عملکرد جار بی هوازی

بعد از قرار دادن پلیتها در داخل آن از گاز پک استفاده می شود.
سطح گاز پک را با آب آغشته کرده و آنرا داخل جار قرار می دهند و درب جار را کاملا میبدند.
مواد داخل گاز پک در طی واکنش با آب اکسیژن محیط داخل جار را مصرف میکند.
با حذف اکسیژن محیط شرایط بی هوازی برای رشد باکتری فراهم می شود.
برای نشان دادن صحت کار در جار بی هوازی از نوارهای اندیکاتور استفاده می شود.
این نوارهای باریک حاوی موادی است که در حالت عادی به رنگ آبی می باشد.
هنگامی که اکسیژن از محیط حذف می شود این مواد هم تغییر رنگ داده و بحالت بی رنگ در می آید.
پس برای نمایان شدن شرایط بی هوازی محیط یک عدد از این نوارها را هم داخل جار می اندازید.
تفاوت اصلی جارهای بی هوازی یا دستگاه بی هوازی در روش تخلیه گاز اکسیژن درون آنهاست. 
ویژگی جار بی هوازی

جار بی هوازی استوانه ای شکل و بزرگ است
جار بی هوازی دارای جنس ظرف شیشه ای و غیر مدرج است
جار بی هوازی قابلیت ایجاد خلا را دارد
جار بی هوازی دارای قطر دهانه ی داخلی ۱۵ سانتیمتر و عمق ظرف ۱۶.۵ سانتیمتر میباشد 
اجزای تشکیل دهنده جار بی هوازی

بدنه ساخته شده از فلز
درب
یک پیچ از طریق یک نوار فلز محنی برای محافظت و نگه داشتن درب مورد استفاده قرار می گیرد.
دماسنج برای اندازه گیری دمای داخلی جار
فشارسنج برای اندازه گیری فشار داخلی
لوله جانبی برای تخلیه گازها

مشخصات جار بی هوازی

خرید جار بی هوازی

جار بی هوازی از جمله تجهیزات آزمایشگاهی است که بیشترین کاربرد آن در آزمایشگاه های زیستی و بیوشیمیایی میباشد جار بی هوازی همانگونه که در بخش بالا بیان شد با عملکرد مخصوص به خود جهت تولید باکتری در محیط های آزمایشگاهی به روش آسان استفاده میشود برای تهیه و خرید جار بی هوازی با کارشناسان سایت ۳۰O۲ در ارتباط باشید فروشگاه اینترنتی ۳۰o۲ ارائه دهنده انواع وسایل و تجهیزات ساده و پیشرفته آزمایشگاهی میباشد همانطور که می دانید برای خرید مطمئن تجهیزات آزمایشگاهی مستلزم مراجعه به فروشگاه های معتبر می باشیم و در خرید تجهیزات آزمایشگاهی، همواره باید دقت فراوان داشته باشیم تا نمونه اصلی را از نوع بی کیفیت و تقلبی تمایز دهیم، لذا در این زمینه سایت فروش مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی ۳۰o۲ اقدام به فروش انواع تجهیزات آزمایشگاهی متنوع با کیفیت و قیمت بسیار مناسب نموده است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این سایت هرگونه تجهیزات و ظروف آزمایشگاهی مورد نیاز خود از جمله جار بی هوازی را به صورت آنلاین مشاهده کرده و اطلاعات و نکات مختصری نسبت به محصول مورد نظر بدست آورید سپس محصول خود را سفارش داده و در کمترین زمان و با قیمت و کیفیت بسیار مناسب خریداری فرمایید. سایت ۳۰o۲ با چندین سال سابقه در زمینه فروش مواد و تجهیزات آزمایشگاهی آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی می باشد.