مواد شیمیایی استریل کننده کدام است؟

مواد شیمیایی استریل کننده کدام است؟

استریل کردن به هر فرآیندی گفته میشود که باعث از بین رفتن، حذف، کشتن و یا غیرفعال کردن همه اشکال زندگی (به ویژه میکروارگانیسم ها یا میکروب هایی از قبیل قارچها، باکتریها، ویروسها، اسپورها، موجودات زنده یوکاریوتی تک سلولی مانند Plasmodium و غیره) و سایر عوامل بیولوژیکی مانند پریونهای موجود در یک سطح، ماده و یا یک مایع خاص، به عنوان مثال، موادغذایی یا محیط کشت بیولوژیکی وجود دارند.

مواد  شیمیایی بد بو را بشناسیم!

مواد شیمیایی بد بو را بشناسیم!

ویژگی اصلی یک ترکیب شیمیایی که ما را قادر به بو کردن آن میکند، فراریت است؛ این مولکول باید از نقطه جوش نسبتاً کمی (یا از نظر تخصصی، فشار بخار) برخوردار باشد که باعث خروج بوی آن از ظرف و بروز فعل و انفعال با ساختار بیوشیمیایی درون بدن ما شود.

انواع مواد شیمیایی ضدعفونی کننده چیست؟

انواع مواد شیمیایی ضدعفونی کننده چیست ؟

مواد شیمیایی ضدعفونی کننده معمولاً براساس ساختار شیمیایی آنها طبقه‌بندی میشوند. تمامی مواد شیمیایی ضدعفونی کننده برای ضدعفونی کردن پوست استفاده میشوند، اما برخی از این ضدعفونی کننده‌ها کاربردهای دیگری نیز دارند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

انواع مواد شیمیایی اکسید کننده کدام است؟

در شیمی، یک ماده اکسیدکننده که با نامهای اکسیدان و یا اکسنده نیز معروف است، یک ماده شیمیایی است که دارای قابلیت اکسیدکردن یا همان اکسیداسیون (گرفتن یا پذیرفتن الکترونها) سایر مواد میباشد. از جمله عوامل اکسیدکننده متداول میتوان اکسیژن، پراکسید هیدروژن و هالوژنها را نام برد.

انواع مواد شیمیایی چیست؟

انواع مواد شیمیایی چیست؟

مواد شیمیایی به دو دسته مواد شیمیایی معدنی و مواد شیمیایی آلی تقسیم می گردد. مواد آلی از بدن موجودات زنده به دست می آمد تا زمانی که یک دانشمند آلمانی به کشف جدیدی رسید.

مواد شیمیایی چیست

مواد شیمیایی چیست؟

مواد شیمیایی موادی هستند که ترکیب شیمیایی ثابت و خصوصیات مشخصی دارند .این مواد را نمی توان با روش های جداسازی فیزیکی و بدون شکستن پیوندها تجزیه کرد.

تفاوت متانول و اتانول چیست؟

تفاوت متانول و اتانول چیست؟

متانول یک مایع بدون رنگ و فرار می باشد. سمی با قدرت کشنده گی بالا بوده و  در دمای محیط آتش نمی‌گیرد. اما مخازن نگهداری متانول در صورت گرم شدن می توانند منفجر شوند.

روش تولید متانول چگونه است؟

روش تولید متانول چگونه است؟

خوراک اولیه برای تولید متانول گاز سنتز( ترکیبی از هیدروژن، کربن مونوکسید و کربن دی اکسید) است. گاز سنتز خود از گاز طبیعی ، زغال سنگ و.. به دست می آید که به دلیل دسترسی و قیمت پایین از گاز طبیعی بیشتر برای تولید آن استفاده می شود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

چرا متانول باعث کوری می شود؟

در همه جای دنیا الکل های دست ساز خانگی برای مصارف عمومی وجود دارد که عده زیادی را به کام مرگ فرو می برد. اما دلیل خطرات ناشی از مصرف آن ها چیست ؟ تولیدات زیر زمینی به دلیل عدم دقت در تولید و یا حتی اضافه کردن مواد غیر مجازی مانند دیازپام، آمفتامین و مواردی از این قبیل مشکلات زیادی برای مصرف کنندگان آن به وجود می آورد. همه ی این کارها برای تولید الکی با کمترین هزینه ممکن انجام می شود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

آیا متانول خوراکی است؟

متانول متانول( CH۳OH) که به متیل الکل،کاربینول ،الکل متیلیک و الکل چوب هم معروف است یک نوع الکل است که به صورت مایعی بی رنگ و فرار یافت می شود. متانول بسیار قابل اشتعال بوده و از سوختن آن آب و کربن دی اکسید تولید می شود. این الکل در صنایعی مانند کشاورزی، داروسازی، نساجی، چاپ و.. کاربردهای فراوانی دارد . از کاربردهای آن در صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

توضیحات برای عکس ثبت نشده

متانول چیست و چه کاربردهایی دارد؟

متانول CH۳OH یکی از سه محصول مهم در صنایع است. از ساده ترین نوع الکل هاست که با نام های دیگری مانند متیل الکل، الکل متیلیک، کاربینول و الکل چوب شناخته می شود. متانول مایعی فرار و بدون رنگ است که مصارف صنعتی زیادی دارد. هم چنین ماده ای قابل اشتعال است‌ که با شعله ایی بی رنگ می سوزد و آب و دی اکسید کربن تولید می کند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

اکریلیک اسید چیست؟

اکریلیک اسید با فرمول شیمیایی( CH۲CHCO۲H )ماده ی شیمیایی ارزشمندی است که به واسطه آن محصولات صنعتی زیادی تولید می شود. اکریلیک ساده ترین نوع کربوکسیلیک اسید غیر اشباع است و

اسید نیتریک

اسید نیتریک

از اسید نیتریک در سده شانزدهم برای جداسازی طلا از نقره استفاده می‌شد. اسید نیتریک را از شوره به دست می‌آورند؛ بدین طریق که سولفات آهن یا زاج را در حالت گرم روی شوره اثر می‌دادند. این طریقه تولید نشان می‌دهد که شوره مصرفی، خالص بوده‌است. به ترکیبی از دو ماده، کمی ماسه، آهک یا سفال شکسته می‌افزودند؛ ماده به دست آمده را در یک شیشه کوچک درب دار می‌ریختند. این شیشه‌ها را در کوره آهک پزی می‌گذاشتند که می‌توانست دو ردیف از این شیشه‌ها را که هر ردیف چهار تا شیشه بود در برگیرد. این شیشه‌ها را تا گردن در

راهنمای کار با مواد شیمیایی

راهنمای کار با مواد شیمیایی

راهنمای حفاظت از مجاری تنفسی: بخار وگرد و غبار مواد شیمیایی ، آلوده و سمی بوده و باعث تحریک دستگاه تنفسی می شوند. لذا حفاظت از دستگاه تنفسی در اینگونه شرایط ضرورت پیدا می کند. از این رو استفاده از ماسک (ماسک ضد اسید) با فیلتری که قابلیت حذف گازهای آلی و معدنی را داشته باشد، الزامی است. در صورت استنشاق مواد شیمیایی سمی در ابتدا منبع مولد آلودگی را برطرف کرده و فرد را به هوای آزاد ببرید. اگر فرد در تنفس خود دچار اشکال شده بود به وی ماسک اکسیژن وصل کنید و سریعا به پزشک مراجعه فرمایید. راهنمای حفاظت

جوش شیرین

جوش شیرین

جوش شیرین (با نام آیوپاک سدیم هیدروژن کربنات)، که معمولا با نام بی کربنات سدیم نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب شیمیایی با فرمول NaHCO۳ است. جوش شیرین از سال‌های بسیار دور مورد استفاده بوده است، بنابراین آن را با نام‌های سودای نان یا پخت غذا نیز می شناسند. واژه سالتروس در قرن ۱۹ برای بی کربنات سدیم و بی کربنات پتاسیم مورد استفاده قرارگرفته بود. جوش شیرین یا بی کربنات سدیم نوعی نمک است

اسید سولفوریک

اسید سولفوریک

اسید سولفوریک، یا سولفوریک اسید (H۲SO۴)، همچنین با نام روغن ویتریول یا سولفات هیدروژن نیز شناخته می‌شود. اسید سولفوریک در گذشته نام جوهرگوگرد داشته است. اسید سولفوریک مایع چگال، بی رنگ، روغنی و خورنده می‌باشد. اسید سولفوریک یکی از مهمترین ترکیباب شیمیایی است که توسط واکنش آب با سولفور تری اکسید تهیه می‌شود.

کربنات سدیم چیست؟

کربنات سدیم چیست؟

سدیم کربنات نام شیمیایی خاکستر سودا و سودای شستشو است. منبع اصلی کربنات سدیم سنگ معدن ترون است. کربنات سدیم به طور طبیعی در مناطق خشک، به شکل رسوبات در مکانهای حاوی تبخیر آب دریاچه و به صورت بسترهای وسیع حاوی مواد معدنی سدیم کربنات و آبهای غنی از سدیم یافت میشود. کربنات سدیم یکی از اساسی ترین مواد شیمیایی صنعتی است. کربنات سدیم به وفور در نقاط مختلف جهان مانند ایالات متحده، چین، اوگاندا، کنیا، مکزیک، پرو، هند، مصر، آفریقای جنوبی و ترکیه در دسترس است. هر دو به عنوان تخت های گسترده ای از مواد معدن

کاربرد اسید استیک

کاربرد اسید استیک

اسید استیک که با نام اسید اتانوئیک و اسید متان کربوکسیلیک نیز شناخته میشود، یک مایع بدون رنگ است که با ویژگیهایی همچون بوی تند و متفاوت و ترش مانند تشخیص داده میشود. فرمول شیمیایی اسید استیک C۲H۴O۲ است. اسید استیک دارای دو اتم کربن، چهار اتم هیدروژن و دو اتم اکسیژن است. از آنجایی که در فرمول شیمیایی اسید استیک کربن وجود دارد، اسید استیک یک ترکیب ارگانیک یا آلی است. از آنجا که اسید استیک حاوی یک گروه کربوکسیل است، به عنوان یک کربوکسیلیک اسید طبقه بندی می شود. در واقع اسید استیک به عنوان دومین و

کربنات پتاسیم و مواد مصرف

کربنات پتاسیم و مواد مصرف

کربنات پتاسیم یک ماده قلیایی، بی رنگ، بی بو و شفاف است. کربنات پتاسیم در آب قابل انحلال اما در الکل اتیل نامحلول است. کربنات پتاسیم با نامهایی مانند خاکستر مروارید، نمک تارتار و یا پتاس نیز شناخته میشود که هر دو شکل ناخالص کربنات پتاسیم هستند؛ این ناخالصیها شامل کلرید سدیم و برخی فلزات سنگین مانند آهن و سرب هستند. پتاسیم یکی از سه عنصر مهم مورد نیاز گیاهان است. کربنات پتاسیم یک ترکیب معدنی مهم برای صنایع مختلف است. در دمای اتاق، کربنات پتاسیم یک ماده جامد سفید رنگ است. کربنات پتاسیم به طور کامل

نیترات پتاسیم چیست

نیترات پتاسیم چیست؟

در گذشته جهت تولید اسید نیتریک، سولفوریک اسید را با انواع نیترات‌ها مانند پتاسیم نیترات ترکیب می‌کردند که اکنون از طریق فرآیند استوالد تولید می شود. مصرف عمده نیترات پتاسیم به عنوان اکسنده در پودر سیاه در موتورهای موشک

متاسفانه برای فیلتر شما مطلبی یافت نشد


لطفا محدودیت فیلتر خود را تغییر دهید.

تمامی حقوق این سایت به موسسه نوین آریا تعلق دارد.