گیره بورت
گیره بورت
کد محصول:sa ۱۹۱
تعداد موجودی:ناموجود

گیره بورت

توضیحات
گیره بورت که با نام گیره فیشر نیز شناخته میشود یکی از انواع گیره بوده که جهت ثابت نگه داشتن بورت مورد استفاده میباشد در این بخش از سایت ۳۰o۲ اطلاعات بیشتری از گیره بورت در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده ایم با ۳۰o۲ همراه باشید.
ضمانت اصالت کالا
پشتیبانی خرید
ارسال سریع
پرداخت امن
جهت دریافت مشاوره قبل از خرید می توانید با شماره ۰۹۱۳۵۷۰۶۴۱۶ تماس حاصل نموده و موارد خود را در کمترین زمان ممکن به صورت آنلاین خریداری نمائید.

بررسی تخصصی گیره بورت

گیره های آزمایشگاهی از ابزارهای کاربردی میباشند که اشکال مختلفی را با توجه به نوع وسیله ای که نگهداری می کنند دارا هستند گیره آزمایشگاهی انواع گوناگونی مانند گیره ارلن، گیره لوله آزمایش، گیره بورت، گیره قیف، گیره کوره و ... در این قسمت به بررسی تخصصی گیره بورت فلزی میپردازیم.
گیره بورت یا گیره فیشر یکی از ابزارهای کاربردی و رایج مورد استفاده در آزمایشگاه شیمی است که برای نگهداری بورت و اتصال به میله و پایه در ارتفاع مناسب و دلخواه استفاده می گردد. در واقع گیره بورت جهت ثابت نگه داشتن بورت به صورت عمودی کاربرد دارد و در دو نوع پلاستیکی و فلزی ساخته شده است. در حین انجام واکنش ‌های شیمیایی و یا حرارت دادن وسایل استفاده از گیره سبب افزایش ایمنی، صرفه‌جویی در زمان و امکان مشاهده بهتر تغییرات در حین انجام واکنش می‌شود. در مورد شکل ظاهری گیره بورت باید گفت گیره بورت دارای دو فک میباشد که فاصله بین این دو فک با استفاده از یک پیچ کنترل میشود. پیچ تنظیم جهت امنیت نگهداری و کنترل فشار وارد بر ظروف است. زمانی که بورت بین این دو فک قرار بگیرد، با استفاده از پیچ موجود، روی بورت سفت شده و آنرا نگه میدارد.
ویژگی های گیره بورت فلزی

فک های پوشیده شده با روکش لاستیک برای محافظت و گرفتن بورت و جلوگیری از سر خوردن و عدم لغزش نمونه
فک های محکم برای نگه داشتن بورت
نگهداری بورت به صورت ثابت و عمودی
کاربرد گیره بورت آزمایشگاهی

ثابت نگه داشتن بورت به طور عمودی اولین و مهم‌ترین کاربرد گیره بورت است اما گیره بورت کاربردهای دیگری نیز دارد مانند:
نگه داشتن دماسنج برای تعیین دمای ظرف آزمایش
ثابت قرار دادن بورت حین عملیات تیتراسیون
اتصال دو ابزار به طور هم‌زمان در گیره‌های دو طرفه به یک میله
اتصال لوله آزمایش به پایه در مواقعی که لوله آزمایش بایستی بالای چراغ یا ظرفی نگه داشته شود.
نگه داشتن پیپت و مبرد در بعضی آزمایش‌ها
ثابت ماندن نمونه‌ی آزمایش و عدم لغزش آن
اتصال ابزار در ارتفاع مورد نیاز
نگهدارنده‌ی مخزن تقطیر در دستگاه سوکسله
روش استفاده از گیره بورت آزمایشگاهی

گیره بورت از یک سمت به میله و پایه متصل می‌شود و از سمتی دیگر به بورت. اما با توجه به تنوع گیره‌ها در ساختار و شکل، نحوه استفاده‌ی آن‌ها نیز ممکن است متفاوت باشد. روش اتصال رایج ترین گونه‌ی آن به این صورت است که برای اتصال به پایه، بایستی در ارتفاع مورد نظر، پیچ گیره را ثابت نموده و از استحکام آن اطمینان حاصل کرد تا در حین آزمایش، بورت سقوط نکند. در نقطه دیگر دو بازوی چنگک مانند وجود دارد که بایستی آن‌ها را از هم باز کرده و بورت را میان آن دو قرار داد. هنگام محکم کردن پیچ این قسمت باید توجه داشت که سفت کردن بیش از حد، سبب شکستن بورت خواهدشد. در نمونه‌های مرغوب گیره بورت آزمایشگاهی، بورت میان دو لاستیک چسبنده و نرم قرار می‌گیرد و احتمال شکستن و سقوط آن بسیار کاهش می‌یابد.
در هنگام انتخاب گیره بورت و در کل گیرهع های آزمایشگاهی دقت به بعضی از نکات لازم و ضروری است برای مثال:
گیره انتخاب شده باید با وزن وسیله مثلا بالن و یا ارلن و کندانسوری که می خواهید متصل کنید برابر باشد و توان و تحمل نگهداری آن را داشته باشد.
جنس گیره را بایستی با توجه به نوع کاری که در آزمایشگاه دارید انتخاب نمایید. بهتر است گیره های فلزی که در تماس با آب هستند خشک شوند تا در صورت خورنده بدن جنس آن گیره از بین نرود و اگر در قسمت پیچ ها نیاز به روغن کاری هست این کار انجام شود زیرا به مرور زمان پیچ ها سفت و زنگ خورده می شود. برخی از جنس گیره دارای روکش هایی است که احتمال این آسیب ها را کم خواهد کرد ولی در مورد لولاهایی که بین فک ها وجود دارد نیز باید مراقبت صورت بگیرد.
به هنگام متصل کردن وسایل شیشه ای به گیره آزمایش نباید بسیار محکم این کار انجام شود زیرا موجب شکسته شدن آن خواهد شد.

مشخصات گیره بورت

خرید گیره بورت

گیره بورت یکی از ابزار آلات آزمایشگاهی کاربردی میباشد که علاوه بر ثابت نگه داشتن بورت کاربردهای فراوان دیگری دارد که در بخش فوق به آن ها پرداخته شد برای تهیه و خرید انواع گیره بورت با کارشناسان سایت ۳۰O۲ در ارتباط باشید فروشگاه اینترنتی ۳۰o۲ ارائه دهنده انواع وسایل و تجهیزات ساده و پیشرفته آزمایشگاهی میباشد همانطور که می دانید برای خرید مطمئن تجهیزات آزمایشگاهی مستلزم مراجعه به فروشگاه های معتبر می باشیم و در خرید تجهیزات آزمایشگاهی، همواره باید دقت فراوان داشته باشیم تا نمونه اصلی را از نوع بی کیفیت و تقلبی تمایز دهیم، لذا در این زمینه سایت فروش مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی ۳۰o۲ اقدام به فروش انواع تجهیزات آزمایشگاهی متنوع با کیفیت و قیمت بسیار مناسب نموده است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این سایت هرگونه تجهیزات و ظروف آزمایشگاهی مورد نیاز خود از جمله گیره بورت را به صورت آنلاین مشاهده کرده و اطلاعات و نکات مختصری نسبت به محصول مورد نظر بدست آورید سپس محصول خود را سفارش داده و در کمترین زمان و با قیمت و کیفیت بسیار مناسب خریداری فرمایید. سایت ۳۰o۲ با چندین سال سابقه در زمینه فروش مواد و تجهیزات آزمایشگاهی آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی می باشد.