هیدرومتر
هیدرومتر
کد محصول:sa ۱۸۳
تعداد موجودی:ناموجود

هیدرومتر

توضیحات
هیدرومتر که با نام های آب‌سنج و چگالی‌سنج نیز شناخته می‌شود، یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که به کمک آن میتوان چگالی نسبی سیالات مختلف را اندازه‌گیری کرد. در ادامه مطالب به بررسی تخصصی و نحوه خرید هیدرومتر پرداخته شده است با سایت ۳۰o۲ همراه باشید.
ضمانت اصالت کالا
پشتیبانی خرید
ارسال سریع
پرداخت امن
جهت دریافت مشاوره قبل از خرید می توانید با شماره ۰۹۱۳۵۷۰۶۴۱۶ تماس حاصل نموده و موارد خود را در کمترین زمان ممکن به صورت آنلاین خریداری نمائید.

بررسی تخصصی هیدرومتر

هیدرومتر یکی از تجهیزات آزمایشگاهی میباشد که برای تعیین وزن مخصوص مایعات (چگالی مایعات) استفاده می‌شود و از جنس شیشه میباشد شکل ظاهری و ساختار آن ها به این صورت است که دارای یک ساقه استوانه‌ای شکل و یک بالون است که با جیوه یا گلوله‌های سربی سنگین شده تا به صورت مستقیم و رو به بالا شناور بماند معمولا داخل ساقه هیدرومترها، یک درجه کاغذی قرار دارد که با کمک آن وزن مخصوص را می‌توان به صورت مستقیم خواند. لازم به ذکر است بعضی از هیدرومترها، دارای یک دماسنج نیز هستند. به این نوع از هیدرومترها، ترموهیدرومتر می گویند.
روش کار و طرز استفاده از هیدرومتر

نحوه عملکرد هیدرومتر به این صورت است که برای تعیین چگالی مایع مورد نظر، ابتدا مایع را درون ظرف بلندی ریخته و هیدرومتر را طوری در داخل آن قرار می‌دهیم که به صورت آزادانه شناور باشد. محلی که سطح مایع هیدرومتر را قطع می‌کند، یادداشت ‌برداری میکنیم. زمانی که هیدرومتر را در یک مایع قرار دهیم شکل عمودی به خود خواهد گرفت و در مایع فرو خواهد رفت. میزان فرورفتن این ابزار با چگالی آن متناسب میباشد. 
هیدرومتر در مایعات سبک (مثل کروزن، بنزین و الکل)، نسبت به مایعات سنگین (مثل شیر، آب نمک و اسیدها)، تا عمق بیشتری فرو می‌رود. بنابراین باید دو وسیله جداگانه داشته باشیم. یکی برای مایعات سنگین و یکی برای مایعات سبک.
به دلیل اینکه ارزش تجاری بسیاری از مایعات (مثل محلول‌های شکر، شربت‌ها، اسید سولفوریک و …) بستگی مستقیم به وزن مخصوص آن‌ها دارد، هیدرومترها به‌طور وسیع در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. 
هیدرومتر ها انواع مختلفی دارند در ادامه به توضیح هریک میپردازیم

هیدرومتر الکل سنج
الکل سنج یک از انواع هیدرومتر است که برای تعیین میزان الکل موجود در مایعات مورد استفاده قرار می‌گیرد این وسیله در آزمایشگاه ها و بررسی عملیات تخمیر استفاده می شود و در رنج های محدود تر مثلا ۰ تا ۵۰ درصد یا ۰ تا ۲۵ درصد نیز در دسترس است.
هیدرومتر خاک
هیدرومتر خاک یا چگالی سنجش خاک برای اندازه گیری قطر ذرات خاک و سنجش دانه بندی ذرات تشکیل دهنده خاک در زمین های کشاورزی استفاده می شود. این وسیله در کشاورزی ، راه سازی ، سد سازی مورد استفاده قرار می گیرد روش کار با این دستگاه بدین ترتیب است که مقدار مشخصی از خاک با آب مقطر ترکیب کرده و چگالی سنج را درون آن قرار می دهند و عدد نمایش داده شده خوانش می شود. 
هیدرومتر شیرسنج
شیرسنج نوعی از هیدرومتر است که برای آزمایش شیر استفاده می‌شود. برای تعیین دقیق ترکیبات شیر، تنها بدست آوردن وزن مخصوص شیر کافی نیست. زیرا شیر حاوی مواد مختلفی است که بعضی سبک‌تر و بعضی سنگین‌تر از آب هستند. به همین علت به منظور تعیین میزان چربی شیر، لازم است تا تمام ترکیبات شیر مشخص شود. 
هیدرومتر دیجیتال
این وسیله با دقت بسیار بالایی دارد و با دارا بودن یک نمایشگر دیجیتال برای سنجش الکل ، چگالی سیالات و … مورد استفاده قرار می گیرد. 
هیدرومتر های وزن مخصوص
هیدرومترهای وزن مخصوص، چگالی نمونه را نسبت به چگالی آب خالص در همان دما می‌سنجند. با کمک این هیدرومترها می‌توان به راحتی چگالی مایع مورد آزمایش را تعیین نمود.

مشخصات هیدرومتر

خرید هیدرومتر

هیدرومتر یک تجهیز آزمایشگاهی جهت اندازه گیری بعضی از مشخصات یک مایع مانند چگالی میباشد که انواع مختلفی را برای سنجش مواد متفاوت دارد برای انواع هیدرومتر با کارشناسان سایت ۳۰O۲ در ارتباط باشید فروشگاه اینترنتی ۳۰o۲ ارائه دهنده انواع وسایل و تجهیزات ساده و پیشرفته آزمایشگاهی میباشد همانطور که می دانید برای خرید مطمئن تجهیزات آزمایشگاهی مستلزم مراجعه به فروشگاه های معتبر می باشیم و در خرید تجهیزات آزمایشگاهی، همواره باید دقت فراوان داشته باشیم تا نمونه اصلی را از نوع بی کیفیت و تقلبی تمایز دهیم، لذا در این زمینه سایت فروش مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی ۳۰o۲ اقدام به فروش انواع تجهیزات آزمایشگاهی متنوع با کیفیت و قیمت بسیار مناسب نموده است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این سایت هرگونه تجهیزات و ظروف آزمایشگاهی مورد نیاز خود از جمله هیدرومتر را به صورت آنلاین مشاهده کرده و اطلاعات و نکات مختصری نسبت به محصول مورد نظر بدست آورید سپس محصول خود را سفارش داده و در کمترین زمان و با قیمت و کیفیت بسیار مناسب خریداری فرمایید. سایت ۳۰o۲ با چندین سال سابقه در زمینه فروش مواد و تجهیزات آزمایشگاهی آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی می باشد.