سرسمپلر
سرسمپلر
کد محصول:sa ۱۸۷
تعداد موجودی:ناموجود

سرسمپلر

توضیحات
سرسمپلر از وسایل پر مصرف آزمایشگاهی به شمار می رود که جهت انتقال و جابجایی مقدار کم و مشخصی از مواد مورد استفاده میباشد در این قسمت از سایت ۳۰o۲به بررسی تخصصی و توضیحات بیشتر سرسمپلر پرداخته شده است.
ضمانت اصالت کالا
پشتیبانی خرید
ارسال سریع
پرداخت امن
جهت دریافت مشاوره قبل از خرید می توانید با شماره ۰۹۱۳۵۷۰۶۴۱۶ تماس حاصل نموده و موارد خود را در کمترین زمان ممکن به صورت آنلاین خریداری نمائید.

بررسی تخصصی سرسمپلر

در این قسمت از سایت ۳۰o۲ به بررسی تخصصی سرسمپلر پرداخته شده است.
سرسمپلر یا نوک سمپلر یا تیپ به همراه سمپلر که مکمل یکدیگر هستند برای برداشتن و انتقال حجم معین و دلخواهی از مایع و نمونه موردنظر به کار میرود سرسمپلر یک قطعه یک بار مصرف بشمار می آید که در مورد جنس آن باید گفت سرسمپلر از پلاستیک پلی پروپیلن ساخته شده است. در واقع با نصب سرسمپلر به قسمت انتهایی سمپلر نمونه مایع به درون آن کشیده شده و از آن تخلیه می شود. سرسمپلر دارای انواع مختلفی میباشد که باید با توجه به نوع سمپلر انتخاب گردند عدم انتخاب صحیح سرسمپلر باعث ایجاد خطا در برداشتن مقدار نمونه و دقت و صحت اندازه گیری نمونه و آسیب به سمپلر و همچنین باعث ایجاد آلودگی برای نمونه یا سمپلر می گردد انواع سرسمپلر بر اساس نوع کاربردشان استریل و غیر استریل، فیلتردار و بدون فیلتر و بر اساس حجم نمونه در رنگ بندی مختلف و به صورت کوتاه و بلند ساخته و عرضه شده است.
سرسمپلرها با توجه به حجم سمپلر مورد استفاده به سه دسته تقسیم می گردند

نوک سمپلر آبی: ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میکرولیتر
نوک سمپلر زرد: ۱۰ تا ۱۰۰ میکرولیتر
نوک سمپلر سفید یا کریستالی: کمتر از ۱۰ میکرولیتر
همانطور که بیان کردیم سرسمپلر ها بصورت یکبار مصرف بوده و پس از هربار استفاده دور انداخته میشوند به همین دلیل است که از وسایل پر مصرف آزمایشگاهی به حساب می آیند و دارای ویژگی و خواصی هستند که در ادامه به آن پرداخته ایم
ویژگی سر سمپلر یا نوک سمپلر

مقاومت در برابر حلال های آلی دارند
قابلیت جداسازی از سمپلر و دور انداختن بدون دخالت دست
رک های قابل اتوکلاو ( لولایی و ساده)
قابلیت استریل بودن و یکبار مصرف بودن
فیلتردار یا بدون فیلتر هستند
یکسان بودن کیفیت سر سمپلر های فله و سرسمپلرهای رک
انواع سرسمپلر به صورت رک و فله ای موجود هستند 
تفاوت سرسمپلر استریل و غیر استریل
سرسمپلرهای استریل برای کار در آزمایشگاه های دقیق استفاده مبشود اما نوع غیر استریل سرسمپلرها که رایج تر و متداول تر میباشد قابل استفاده در آزمایشگاه هایی است که دقت بسیاری نیاز ندارد. سرسمپلرهای استریل اغلب به صورت PCR ( RNAS & DNAS Free ) تولید می‌گردند. به همین دلیل از این سرسمپلرها برای کار در کشت‌ های سلولی که بسیار حساس به آلودگی هستند استفاده میشود اما مزیت سرسمپلر های غیر استریل نسبت به نوع استریل مقرون به صرفه تر بودن آنهاست
روش استفاده از سرسمپلر
ابتدا باید سرسمپلر را متناسب با نوع سمپلر و حجم مورد‌نظر انتخاب کرد . این وسیله باید در قسمت نوک‌ سمپلر یا جایگاه قرارگیری تیپ آن را محکم شود. برای برداشتن مایعات، نوک ‌سمپلر را به سمپلر متصل کرده و پیستون سمپلر را تا مرحله یک فشار داده و سپس سمپلر را داخل محلول فرو برده و شاسی را بتدریج رها کنید تا مایع به داخل سمپلر وارد شود. در این مرحله نباید هیچ حبابی داخل نوک‌ سمپلر مشاهده شود. پس از برداشتن نمونه برای تخلیه آن، ابتدا نوک سمپلر را به دیواره داخلی لوله یا ظرف مورد نظر چسبانده و شاسی را تا مرحله یک فشار داده تا محلول تخلیه شود سپس پیستون را تا مرحله دو فشار داده تا مایع به طور کامل خالی شود. در نهایت با استفاده از دکمه رها‌سازی نوک‌سمپلر(Tip Ejector)، آن را از سمپلر جدا می‌کنیم.

مشخصات سرسمپلر

خرید سرسمپلر

سرسمپلر یکی از وسایل کاربردی و پر مصرف در آزمایشگاه هاست که در قسمت فوق نکات تکمیلی مربوط به آن بیان گردید برای تهیه و خرید انواع سرسمپلر با کارشناسان سایت ۳۰O۲ در ارتباط باشید فروشگاه اینترنتی ۳۰o۲ ارائه دهنده انواع وسایل و تجهیزات ساده و پیشرفته آزمایشگاهی میباشد همانطور که می دانید برای خرید مطمئن تجهیزات آزمایشگاهی مستلزم مراجعه به فروشگاه های معتبر می باشیم و در خرید تجهیزات آزمایشگاهی، همواره باید دقت فراوان داشته باشیم تا نمونه اصلی را از نوع بی کیفیت و تقلبی تمایز دهیم، لذا در این زمینه سایت فروش مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی ۳۰o۲ اقدام به فروش انواع تجهیزات آزمایشگاهی متنوع با کیفیت و قیمت بسیار مناسب نموده است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این سایت هرگونه تجهیزات و ظروف آزمایشگاهی مورد نیاز خود از جمله سرسمپلر را به صورت آنلاین مشاهده کرده و اطلاعات و نکات مختصری نسبت به محصول مورد نظر بدست آورید سپس محصول خود را سفارش داده و در کمترین زمان و با قیمت و کیفیت بسیار مناسب خریداری فرمایید. سایت ۳۰o۲ با چندین سال سابقه در زمینه فروش مواد و تجهیزات آزمایشگاهی آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی می باشد.