دستگاه سوکسله
دستگاه سوکسله
کد محصول:sa ۱۹۶
تعداد موجودی:ناموجود

دستگاه سوکسله

توضیحات
دستگاه استخراج سوکسله یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی به شمار می آید که جهت استخراج چربی و مواد آلی و زیست فعال از ترکیبات جامد و مواد طبیعی کاربرد دارد در ادامه مطلب به بررسی تخصصی دستگاه سوکسله و نحوه خرید آن میپردازیم با سایت ۳۰o۲ همراه باشید.
ضمانت اصالت کالا
پشتیبانی خرید
ارسال سریع
پرداخت امن
جهت دریافت مشاوره قبل از خرید می توانید با شماره ۰۹۱۳۵۷۰۶۴۱۶ تماس حاصل نموده و موارد خود را در کمترین زمان ممکن به صورت آنلاین خریداری نمائید.

بررسی تخصصی دستگاه سوکسله

سوکسله دستگاهی آزمایشگاهی از جنس شیشه است و از نوع شیشه بروسیلیکات میباشد که جهت استخراج از آن استفاده میشود و در ابتدا برای استخراج چربی ها از مواد جامد طراحی شده بود که اکنون برای موارد دیگر نیز مورد استفاده است برای انجام سوکسله نیاز هست که ترکیب مورد نظر حلالیت محدودی در یک حلال داشته باشد و نا خالصی‌ها در آن حلال نامحلول باشند. در واقع میتوان گفت از دستگاه سوکسله یا همان عصاره گیر برای استخراج جامد-مایع استفاده میشود.
کاربرد دستگاه سوکسله

جهت تعیین درصد چربی در غذا ، علوفه ، دانه ها و بذر
برای استخراج ترکیبات فعال زیستی با ارزش از منابع مختلف طبیعی
جهت استخراج نرم کننده از پلاستیکها
سوکسله استخراج روغن از چرم را انجام می دهد.
جهت حذف یک ماده از جامد در آزمایشگاه های شیمی
استخراج کلوفان از کاغذ توسط سوکسله انجام می گیرد.
استخراج چربی در فاضلاب و لجن توسط این دستگاه انجام میشود.
اجزای تشکیل دهنده دستگاه سوکسله چیست

همزن مغناطیسی، بالن، مسیر تقطیر، انگشتانه، سیفون ورودی و خروجی، آداپتور واسط، کندانسور (مبرد)
روش کار دستگاه سوکسله

نمونه در داخل کاغذ صافی یا کارتوش بسته‌ بندی‌ شده و در محفظه استخراج قرار داده می‌شود. به میزان دوسوم از حجم بالن، حلال در داخل بالن ریخته می‌شود. با گرم شدن حلال شروع به تبخیر می‌کند. بخار به سمت کندانسور جریان یافته و در آنجا مجدد به مایع تبدیل‌شده و بر روی نمونه ریخته می‌شود. در این حالت نمونه با حلال تماس مستقیم دارد و فرآیند استخراج آغاز می‌شود. با افزایش سطح حلال در محفظه استخراج به خروجی محفظه، حلال با عصاره استخراج‌ شده به بالون می‌ریزد. این فرآیند تا آنجا ادامه می‌یابد که حلال درون محفظه استخراج شفاف باقی بماند که بدین معناست که کل ماده مؤثره نمونه از آن خارج ‌شده است. از مزایای روش سوکسله صرفه‌جویی در مصرف حلال است. حلال مورد استفاده باید قابلیت حل کردن ماده مؤثره نمونه را داشته باشد درحالی‌ که سایر مواد موجود در نمونه در آن نامحلول باشند. به ‌علاوه جداسازی ماده مؤثره از حلال نیز میسر باشد. معمولاً از روتاری اواپراتور جهت جداسازی و استخراج ماده مؤثره از حلال استفاده می‌شود. در واقع پس از استخراج، حلال با استفاده از یک اواپراتور گردنده حذف می‌شود و حاصل کار، ترکیب مورد نظر است. بخش غیر محلول از جامد، داخل انگشتانه باقی می‌ماند که معمولاً دور انداخته می‌شود.
از مزایا و معایب روش سوکسله باید گفت مزیت روش استخراج سوکسله آن است که می‌توان از حجم مشخصی از حلال به ‌دفعات استفاده کرد. همچنین بازده این روش بالاتر از سایر روش‌هاست و امکان استخراج نسبتاً کاملاً و بهره‌گیری بهینه از نمونه وجود دارد. از معایب این روش این است که باعث آلودگی نمونه با ناخالصی‌های حلال میشود.

مشخصات دستگاه سوکسله

خرید دستگاه سوکسله

سوکسله یک دستگاه عصاره گیر است و از دسته شیشه آلات آزمایشگاهی میباشد که جهت استخراج چربی از مواد جامد تولید گردیده است. توضیحات بیشتر در بخش فوق آورده شد و بیان شد که نمونه در مخزن آن ریخته می شود، و یک حلال مورد نظر در بالن ریخته می شود که در اثر حرارت حلال بخار شده و روی نمونه ریخته می شود این چرخه وقتی که مخزن سوکسله پر شد از طریق سیفون نازک شیشه ای دوباره به بالن بر می گردد و به این ترتیب این چرخه انجام می شود. برای تهیه و خرید دستگاه سوکسله با کارشناسان سایت ۳۰O۲ در ارتباط باشید فروشگاه اینترنتی ۳۰o۲ ارائه دهنده انواع وسایل و تجهیزات ساده و پیشرفته آزمایشگاهی میباشد همانطور که می دانید برای خرید مطمئن تجهیزات آزمایشگاهی مستلزم مراجعه به فروشگاه های معتبر می باشیم و در خرید تجهیزات آزمایشگاهی، همواره باید دقت فراوان داشته باشیم تا نمونه اصلی را از نوع بی کیفیت و تقلبی تمایز دهیم، لذا در این زمینه سایت فروش مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی ۳۰o۲ اقدام به فروش انواع تجهیزات آزمایشگاهی متنوع با کیفیت و قیمت بسیار مناسب نموده است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این سایت هرگونه تجهیزات و ظروف آزمایشگاهی مورد نیاز خود از جمله دستگاه سوکسله را به صورت آنلاین مشاهده کرده و اطلاعات و نکات مختصری نسبت به محصول مورد نظر بدست آورید سپس محصول خود را سفارش داده و در کمترین زمان و با قیمت و کیفیت بسیار مناسب خریداری فرمایید. سایت ۳۰o۲ با چندین سال سابقه در زمینه فروش مواد و تجهیزات آزمایشگاهی آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی می باشد.