فیلتر سر سرنگی
فیلتر سر سرنگی
کد محصول:sa ۱۸۶
تعداد موجودی:ناموجود

فیلتر سر سرنگی

توضیحات
فیلتر سر سرنگی که انواع گوناگونی دارد از وسایل آزمایشگاهی کاربردی جهت فیلتراسیون و جداسازی ذرات جامد از محیط های مایع استفاده می شود در ادامه به توضیحات انواع فیلتر سرسرنگی و نحوه خرید آن میپردازیم با سایت ۳۰o۲ همراه باشید.
ضمانت اصالت کالا
پشتیبانی خرید
ارسال سریع
پرداخت امن
جهت دریافت مشاوره قبل از خرید می توانید با شماره ۰۹۱۳۵۷۰۶۴۱۶ تماس حاصل نموده و موارد خود را در کمترین زمان ممکن به صورت آنلاین خریداری نمائید.

بررسی تخصصی فیلتر سر سرنگی

فیلتراسیون یکی از روش های مورد استفاده برای خالص سازی حلال های آزمایشگاهی است. در این روش از نوعی فیلتر یکبار مصرف استفاده میشود که اصطلاحا فیلتر سرنگی یا غشایی نامیده میشود. یکی از روش های سریع و آسان فیلتراسیون محلول های کم حجم، استفاده از فیلتر سرسرنگی است. فیلتر سر سرنگی مناسب برای اتصال به سر سرنگ میباشد و انواع مختلفی را داراست که جنس آن با توجه به نوع ماده شیمیایی انتخاب می گردد در واقع باید گفت فیلتر سرسرنگی معمولاً از یک محفظه پلاستیکی و یک غشا(فیلتر ممبران) تشکیل شده است که به عنوان فیلتر عمل می کند و برای استفاده به انتهای سرنگ متصل می شود. مایع یا محلول مورد تصفیه ممکن است با کشیدن سرنگ از طریق فیلتر، یا مجبور کردن مایع فیلتر نشده از فیلتر تمیز شود.
فیلتر های سر سرنگی از نظر جنس به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از:

۱-سلولز استات (CA):میزان جریان در آن بسیار خوب میباشد اتصال پروتئین به آن بسیار کم است ، بنابراین برای آزمایشات ذخیره و بازیابی پروتئین مناسب است. هیدروفیل( آب دوست) بوده و برای محیط های آبی و الکلی هم بسیار مناسب است اگرچه مقاومتش در برابر حلال محدود است. استات سلولز با ثبات حرارتی و با ویژگی های جذب بسیار کم است.
۲- نیترات سلولز (CN): استحکام مکانیکی بالا ، سرعت جریان بالایی دارد و میزان استخراج آن کم است. انتخاب خوبی برای آزمایش روی عناصر کمیاب می باشد. اتصال پروتئین به آن زیاد است.
۳- سلولز بازسازی شده (RC): از سلولز خالص و بدون مواد مرطوب کننده ساخته شده است. . برای نمونه های آبی و آلی مناسب است مقاومت شیمیایی در برابر طیف گسترده ای از حلال ها دارد. استحکام بالا دارد وهیدروفیل(آبدوست) است.
۴- نایلون: فیلترهای غشایی نایلون، هیدروفوبیک (آبگریز) است ، انعطاف پذیر بوده ، و مقاوم در برابر پارگی و قابل اتوکلاو است. آنها در برابر طیف وسیعی از حلالهای آلی مقاوم بوده و برای استفاده با نمونه های pH بالا مناسب هستند. نایلون پروتئین ها را به هم متصل می کند جنس این فیلترها از یک نوع پلیمر پلی آمید است که در برابر اسیدها مقاوم نیست و فقط برای اسید استیک ۲۵% سازگار است. با محلول های قلیایی و بیشتر الکل ها و هیدروکربن ها و هیدروکربن های هالوژن دار سازگار است.
۵- پلی پروپیلن: کمی هیدروفوبیک است ، می توان آن را با طیف بسیار وسیعی از حلالها از جمله محلولهای سخت فیلترشده مانند نمونه های بسیار اسیدی استفاده کرد. تحمل زیاد و یکنواخت در برابر گرما دارد ولی دارای تنش مکانیکی است. محدوده تحمل PH آن از ۱-۱۴ است.
۶- تفلون: در برابر تمامی اسیدها، بازها، اترها، الکل ها، انواع هیدروکربن، استرها و حلال های نیتروژن دار مقاوم و سازگار هستند. و در مقابل درجه حرارت پایداری عالی دارد که محدوده نمونه برداری گسترده را فراهم می کند. همچنین می تواند برای جلوگیری از عبور رطوبت از دریچه های هوا استفاده شود.
روش استفاده از فیلتر سر سرنگی

استفاده از فیلتر سر سرنگی کار آسان و ساده ای میباشد. برای این کار نمونه را داخل سرنگ کشیده، فیلتر سرسرنگی را به سرنگ متصل کنید. به آرامی نمونه را در داخل سرنگ فشار داده تا فیلتر شده و از سر فیلتر خارج شود. 
موارد استفاده فیلتر سرسرنگی

آماده سازی نمونه های کروماتوگرافی مایع با فشار بالا
فیلتراسیون محلول های خورنده
حذف باکتری ها یا ویروسها از درون ماده
کاربردهای کشت سلولی، نمونه های پروتئینی و آنزیمی 

مشخصات فیلتر سر سرنگی

خرید فیلتر سر سرنگی

فیلتر سر سرنگی یک وسیله در انواع مختلف جهت فیلتراسیون میباشد برای تهیه و خرید انواع فیلتر سر سرنگی با کارشناسان سایت ۳۰O۲ در ارتباط باشید فروشگاه اینترنتی ۳۰o۲ ارائه دهنده انواع وسایل و تجهیزات ساده و پیشرفته آزمایشگاهی میباشد همانطور که می دانید برای خرید مطمئن تجهیزات آزمایشگاهی مستلزم مراجعه به فروشگاه های معتبر می باشیم و در خرید تجهیزات آزمایشگاهی، همواره باید دقت فراوان داشته باشیم تا نمونه اصلی را از نوع بی کیفیت و تقلبی تمایز دهیم، لذا در این زمینه سایت فروش مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی ۳۰o۲ اقدام به فروش انواع تجهیزات آزمایشگاهی متنوع با کیفیت و قیمت بسیار مناسب نموده است. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به این سایت هرگونه تجهیزات و ظروف آزمایشگاهی مورد نیاز خود از جمله فیلتر سر سرنگی را به صورت آنلاین مشاهده کرده و اطلاعات و نکات مختصری نسبت به محصول مورد نظر بدست آورید سپس محصول خود را سفارش داده و در کمترین زمان و با قیمت و کیفیت بسیار مناسب خریداری فرمایید. سایت ۳۰o۲ با چندین سال سابقه در زمینه فروش مواد و تجهیزات آزمایشگاهی آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی می باشد.