کربومر ۹۴۰ چیست؟

کربومر ۹۴۰ یک پلیمر پلی اکریلیک اسید به شکل پودر سفید است. کربومر ۹۴۰ یک اصلاح کننده رئولوژیک بسیار کارآمد است که قادر به ایجاد ویسکوزیته بالا می باشد و باعث تشکیل ژل های شفاف و درخشان یا ژل ها و کرم های هیدروالکلی می شود. ویژگی هایی مانند جریان کوتاه کربومر و غیر قطره‌ای بودن کربومر برای کاربردهایی نظیر ژل های شفاف، ژل های هیدروالکولیک و کرم ها مناسب است. از ویژگی ها و مزایای کربومر میتوان به سازگار بودن کربومر با سایر مواد مورد استفاده در ژلهای حالت دهنده، سازنده و تثبیت کننده ویسکوزیته بالا، وضوح و قابلیت تعلیق بالا در ژل های مو، وضوح بالا، و ویژگی های رئولوژی جریان کوتاه نام برد. پلیمر پلی وینیل کربوکسی با اترهای پنترآریتریتول دارای اتصال و پیوند عرضی هستند. از کربومر ۹۴۰ به عنوان تقویت کننده ویسکوزیته یا عامل ژل ساز در درجه اول در سیستم هایی که به وضوح یا ویسکوزیته نیاز است، استفاده می شود. کربومر ۹۴۰ یک پودر سفید رنگ محلول در آب است. کربومر ۹۴۰ یک امولسیون کننده قوی است. کربومر ۹۴۰ از طریق پلیمریزاسیون اسید اکریلیک تولید و باعث تشکیل پلیمرهای اسید اکریلیک (پلی اکریلیک اسید) با وزن مولکولی بالا و پیوند عرضی می شود.

کربومر ۹۴۰ چیست

کربومر ۹۴۰ چیست

مصارف کربومر ۹۴۰

سطح استفاده معمول از کربومر ۹۴۰ بسته به نوع فرمولاسیون ویسکوزیته مورد نظر کربومر(۰.۱-۰.۵٪) متفاوت است. کربومر ۹۴۰ باید کاملاً مخلوط و هیدراته شود. افزایش PH باعث ایجاد یک ساختار ژل مانند می شود. خنثی سازی کربومر را می توان با استفاده از بازهای غیر آلی مانند NaOH یا KOH یا تری اتانول آمین (TEA) انجام داد. برخی موارد مصرف کربومر ۹۴۰ کرم های ژل مانند، ژل های مو و سایر ژل ها، لوسیون ها و سایر کرم ها می باشد. از کربومر ۹۴۰ به عنوان تقویت کننده ویسکوزیته، ماده ژل ساز یا عامل تعلیق استفاده می شود. قابل در مقایسه با گلیکول ها، کربومر ۹۴۰ هنگام افزودن به فرمولاسیون، نرمی و سر خوردگی بی نظیری را فراهم میکند. از کربومر ۹۴۰ می توان برای ضخیم شدن سیستم های سورفاکتانت و ایجاد محصولات تعلیق استفاده کرد. هنگام تعلیق ذرات سنگین استفاده از کربومر ۹۴۰ بسیار مناسب است. در واقع، ویسکوزیته هیچ ارتباطی با قابلیت یک محصول برای تعلیق مواردی مانند دانه های جوجوبا یا مخروط ها ندارد. این امر به این دلیل است که کربومر شبکه ای تشکیل می دهد که می تواند ذرات را به طور بسیار مؤثر به دام بیندازد و باعث تعلیق آنها شود.


کربومر ۹۴۰ چیست
استفاده از کربومر ۹۴۰ همچنین می تواند برای ایجاد محصولات ژل مانند مانند ژل های آتش زا بسیار راحت و مقرون به صرفه باشد و ویسکوزیته کربومر در برابر ترکیبات مختلف عطر و روغنهای ضروری بسیار بهتر از مواد غلیظ کننده سورفاکتانت استاندارد دارای مقاومت است. هنگام استفاده از مواد غلیظ کننده سورفاکتانت، عطر و روغنهای ضروری می توانند به میان ساختار میسلی ژل تشکیل شده وارد شود و با ساختار تداخل پیدا کند تا تأثیر چشمگیری بر پایداری سیستم سورفاکتانت داشته باشد. در مقابل، شبکه ایجاد شده توسط کربومر ۹۴۰ تحت تأثیر این روش نمی باشد. از آنجا که کربومر ۹۴۰ دارای ویسکوزیته آنیونی است تحت تأثیر کاتیونها (به ویژه سدیم) است و خنثی سازی آن قبل از افزودن سایر ترکیبات فاز برای به حداقل رساندن تأثیر ضروری است، در غیر این صورت میتوان فرمول نهایی را خنثی کرد. کربومر ۹۴۰ تا خنثی سازی، محلول کاملاً غلیظی نخواهد شد (افزایش pH). توصیه می شود از اتیلن دی آمینه ترا استیک اسید تترا سدیم (Tetrasodium EDTA) یا Suttocide A برای خنثی سازی کربومر استفاده شود.
از میان سایر مواد خنثی کننده کربومر میتوان به تری اتانول آمین، NaOH (هیدروکسید سدیم)، KOH (هیدروکسید پتاسیم) اشاره کرد. استفاده از KOH یا NaOH برای خنثی سازی کربومر ۹۴۰ ممکن است بر وضوح فرمولاسیون در موارد خاص تأثیر بگذارد. کربومر ۹۴۰ را باید در یک ظرف خشک به همراه مقداری آب مقطر یا دیونیزه شده در دمای اتاق نگهداری شود و سپس اجرازه دهید کربومر ۹۴۰ متورم یا هیدراته شود. pH ژل کربومر قبل از خنثی سازی حدود ۳.۳ است. کربومر ۹۴۰ آنیونی است و بنابراین با هر ماده کاتیونی ممکن است ناسازگار باشد. سدیم (نمک) ممکن است تأثیر منفی بر ویسکوزیته محصولات حاوی کربومر ۹۴۰ داشته باشد. برای به حداقل رساندن این تأثیرات منفی، ژل کربومر را پیش از افزودن سایر مراحل یا مواد خنثی کنید.

کربومر ۹۴۰ چیست

فروش کربومر ۹۴۰

سایت فروش مواد شیمیایی ۳۰O۲ یک سایت در جهت فروش مواد شیمیایی در اصفهان از جمله فروش انواع اسیدهای شیمیایی قوی و ضعیف به صورت اینترنتی، تحت برندهای مطرحی همچون مرک، سیگما آلدریچ و ... موجب تسهیل در امر خرید مواد شیمیایی مختلف میشود. فروش کربومر ۹۴۰ نیز به عنوان یکی از مواد شیمیایی پرفروش در این سایت انجام میشود. جهت خرید این مواد شیمیایی به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کرده و یا بر روی خرید کربومر ۹۴۰ کلیک کنید.

محصولات مشابه

نانو گرافن اکساید

Nano Graphene Oxide Powder, GO nanopowder
نانو گرافن اکسید، پودر نانو گرافن اکساید، پودر نانوگرافن اکسید، گرافن اکساید
آزمایشگاهی
Nano Graphene Oxide
Product Nu:
CAS number: 1034343-98-0
Molocular Weight:

نانو گرافن

Nano Graphene Powder
پودر نانو گرافن، نانوگرافن، گرافن، پودر گرافن
آزمایشگاهی
Nano Graphene
C
Product Nu:
CAS number: 7782-42-5
Molocular Weight: 12.01

نانوذرات کاربید بور

Boron Carbide Nanoparticles, Boron Carbide Nanopowder, B۴C Nanopowder, Nano B۴C
نانو پودر کاربید بور، نانوذرات بور کارباید، نانو پودر بور کارباید
آزمایشگاهی
B4C nanoparticles
B4C
Product Nu:
CAS number: 12069-32-8
Molocular Weight: 55.25

نانوذرات کاربید تنگستن

Tungsten Carbide Nanopowder, Tungsten Carbide Nanoparticles, WC Nanopowder, Nano WC
نانو پودر کاربید تنگستن، نانوذرات تنگستن کارباید، نانو پودر تنگستن کارباید
آزمایشگاهی
WC nanoparticles
WC
Product Nu:
CAS number: 12070-12-1
Molocular Weight: 195.86

نانوذرات اکسید سیلیسیم

Silicon Dioxide Nanoparticles, Silica Nanoparticles
نانوذرات دی اکسید سیلیسیم، نانو سیلیکا، نانوذرات سیلیکا، نانو پودر سیلیکا، نانو پودر اکسید سیلیسیم
آزمایشگاهی
SiO2 Nanoparticles
SiO2
Product Nu:
CAS number: 7631-86-9
Molocular Weight: 60.08

نانولوله های کربنی تک دیواره

Single-Walled Carbon Nanotubes
نانوتیوب های کربنی تک دیواره
آزمایشگاهی
SWCNTs
C
Product Nu:
CAS number: 308068-56-6
Molocular Weight:

نانوذرات کاربید تیتانیوم

Titanium Carbide nanoparticles, Titanium Carbide Nanopowder, Nano TiC, TiC nanoparticles
نانو پودر کاربید تیتانیوم، نانو پودر تیتانیوم کاربید، نانو ذرات تیتانیوم کارباید
آزمایشگاهی
TiC nanoparticles
TiC
Product Nu:
CAS number: 12070-08-5
Molocular Weight: 59.89

نانولوله های کربنی چند دیواره

Multiwall Carbon Nanotubes, Multi-Walled Carbon Nanotubes
نانوتیوب های کربنی چند دیواره
آزمایشگاهی
MWCNTs
C
Product Nu:
CAS number: 308068-56-6
Molocular Weight:

مقالات تخصصی مواد شیمیایی