آیا آلومینیوم اکسید میشود

به دلیل واکنش‌پذیری بسیار بالا، آلومینیوم خالص بسیار به ندرت یافت می‌شود و از این رو، به صورت ناخالص در سنگ‌های معدنی مختلف یافت میشود. آلومینیوم دارای ویژگی هایی همچون مقاومت مکانیکی بالا، مقاوم در برابر اکسیداسیون، مقاوم در برابر زنگ زدگی، چکش خوار، قابل انعطاف، شکل پذیر، رسانای جریان الکتریسیته و رسانای حرارتی می باشد. مقاومت آلومینیوم در برابر اسید و عوامل جوی از فلزات آهن و مس بیشتر است؛ همچنین بسیار بادوام و مقاوم در برابر خوردگی است. آلومینیوم یکی از پر کاربردترین فلز غیرآهنی است. آلومینیوم در برابر خوردگی مقاوم است؛ بدین معنا که سطح آلومینیوم زنگ نمی زند چرا که آلومینیوم با اکسیژن هوا ترکیب می شود و یک لایه فشرده آلومینیومی یا اکسید آلومینیوم تولید میکند. این لایه فشرده مانع از تماس اکسیژن با لایه های زیرین آلومینیوم میشود و از اکسید شدن بیشتر جلوگیری می کند. بنابراین، اکسید کردن سطوح قطعات آلومینیوم از خوردگی آن در محیط های مرطوب و همچنین آب دریا و سایر مواد فیزیکی و شیمیایی جلوگیری میکند.

آیا آلومینیوم اکسید میشود - سایت 30o2

آیا آلومینیوم اکسید میشود - سایت 30o2

به عبارت دیگر، اکسید آلومینیوم مسئول مقاومت آلومینیوم فلزی در برابر هوازدگی است. آلومینیوم فلزی با اکسیژن اتمسفر بسیار واکنش پذیر است و یک لایه نازک از اکسید آلومینیوم (ضخامت ۴ نانومتر) در هر صدم پیکوثانیه بر روی هر سطح آلومینیوم در معرض هوا شکل می گیرد. این لایه از فلز در برابر اکسیداسیون بیشتر محافظت می کند. ضخامت و خصوصیات این لایه اکسید را می توان با استفاده از فرایندی به نام آندایزینگ افزایش داد. برخی از آلیاژها مانند برنزهای آلومینیوم با قرار دادن آلومینیوم در آلیاژ برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی، از این خاصیت بهره میبرند. اکسید آلومینیوم تولید شده توسط آنودایزینگ به طور معمول آمورف است، اما فرآیندهای اکسیداسیون کمک کننده مانند اکسیداسیون الکترولیتی پلاسما منجر به افزایش قابل توجهی اکسید آلومینیوم بلوری در پوشش می شود و سختی آن را افزایش می دهد.


آیا آلومینیوم اکسید میشود - سایت 30o2
مقاومت در برابر خوردگی آلیاژهای آلومینیوم نیز به پوشش اکسیدی تشکیل شده بر روی آن بستگی دارد. از آنجا که آلومینیوم فلز فعالی است، این پوشش به سرعت بر روی آن شکل می‌گیرد. خراش یا سایش این پوشش باعث خوردگی آلومینیوم میشود. به روش آنودایز کردن می‌توان یک پوشش اکسیدی ضخیم بر روی سطح آلومینیوم ایجاد کرد. با قرار دادن آلومینیوم در خلاء، پوششی تشکیل می‌شود که هم نور مرئی و هم گرمای تابشی را منعکس می‌کند. این پوشش‌ها لایه نازک محافظی از اکسید آلومینیوم به وجود می‌آورند که مانند پوشش‌های نقره خاصیت خود را حفظ میکنند. آلومینیوم برای اکسید شدن به انرژی فراوانی نیاز دارد و در نتیجه در سوخت موشک مورد استفاده قرار میگیرد.
در نوعی از خوردگی به نام خوردگی اتمسفری به علت تشکیل یک لایه الکترولیت بر روی سطح به وجود می‌آید؛ این لایه همواره اشباع از اکسیژن است. هنگام غوطه‌ور کردن آلومینیوم در آب یا محلول نمکی مانند سدیم کلرید به دلیل کاهش نفوذ اکسیژن در قسمت های کاتدی میزان خوردگی آلومینیوم کاهش می‌یابد؛ در حالیکه در خوردگی اتمسفری به دلیل خشک شدن گاه به گاه لایه الکترولیت بر روی سطح، یک شرایط متناوب خشک و مرطوب به وجود می‌آید که خود باعث تشدید خوردگی می‌شود. یون کلر نقش مهمی در خوردگی ایفا می‌کند زیرا یون کلر باعث تخریب و سوراخ شدن لایه اکسیدی محافظ می‌شود.

فروش آلومینیوم فروش آلومینیوم
سایت فروش مواد شیمیایی ۳۰O۲ یک سایت در جهت فروش مواد شیمیایی در اصفهان از جمله فروش انواع اسیدهای شیمیایی قوی و ضعیف به صورت اینترنتی، تحت برندهای مطرحی همچون مرک، سیگما آلدریچ و ... موجب تسهیل در امر خرید مواد شیمیایی مختلف میشود. آلومینیوم نیز به عنوان یکی از مواد شیمیایی پرفروش در این سایت انجام میشود. جهت خرید این مواد شیمیایی به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کرده و یا بر روی خرید آلومینیوم کلیک کنید.

محصولات مشابه

نانوذرات کاربید بور

Boron Carbide Nanoparticles, Boron Carbide Nanopowder, B۴C Nanopowder, Nano B۴C
نانو پودر کاربید بور، نانوذرات بور کارباید، نانو پودر بور کارباید
آزمایشگاهی
B4C nanoparticles
B4C
Product Nu:
CAS number: 12069-32-8
Molocular Weight: 55.25

نانوذرات اکسید سیلیسیم

Silicon Dioxide Nanoparticles, Silica Nanoparticles
نانوذرات دی اکسید سیلیسیم، نانو سیلیکا، نانوذرات سیلیکا، نانو پودر سیلیکا، نانو پودر اکسید سیلیسیم
آزمایشگاهی
SiO2 Nanoparticles
SiO2
Product Nu:
CAS number: 7631-86-9
Molocular Weight: 60.08

نانوذرات کاربید تنگستن

Tungsten Carbide Nanopowder, Tungsten Carbide Nanoparticles, WC Nanopowder, Nano WC
نانو پودر کاربید تنگستن، نانوذرات تنگستن کارباید، نانو پودر تنگستن کارباید
آزمایشگاهی
WC nanoparticles
WC
Product Nu:
CAS number: 12070-12-1
Molocular Weight: 195.86

نانوذرات کاربید تیتانیوم

Titanium Carbide nanoparticles, Titanium Carbide Nanopowder, Nano TiC, TiC nanoparticles
نانو پودر کاربید تیتانیوم، نانو پودر تیتانیوم کاربید، نانو ذرات تیتانیوم کارباید
آزمایشگاهی
TiC nanoparticles
TiC
Product Nu:
CAS number: 12070-08-5
Molocular Weight: 59.89

نانو گرافن اکساید

Nano Graphene Oxide Powder, GO nanopowder
نانو گرافن اکسید، پودر نانو گرافن اکساید، پودر نانوگرافن اکسید، گرافن اکساید
آزمایشگاهی
Nano Graphene Oxide
Product Nu:
CAS number: 1034343-98-0
Molocular Weight:

نانولوله های کربنی تک دیواره

Single-Walled Carbon Nanotubes
نانوتیوب های کربنی تک دیواره
آزمایشگاهی
SWCNTs
C
Product Nu:
CAS number: 308068-56-6
Molocular Weight:

نانو گرافن

Nano Graphene Powder
پودر نانو گرافن، نانوگرافن، گرافن، پودر گرافن
آزمایشگاهی
Nano Graphene
C
Product Nu:
CAS number: 7782-42-5
Molocular Weight: 12.01

نانوذرات اکسید تیتانیوم

Titanium dioxide nanoparticles, Nano TiO۲, TiO۲ nanopowder, Titanium dioxide nanopowder
نانو پودر دی اکسید تیتانیوم، نانو ذرات تیتانیوم دی اکسید، آناتاز، روتایل
آزمایشگاهی
TiO2 Nanoparticles
TiO2
Product Nu:
CAS number: 13463-67-7
Molocular Weight: 79.866

مقالات تخصصی مواد شیمیایی