نیترات نقره بر حذف موجودات تک سلولی

تأثیر نیترات نقره بر از بین بردن موجودات تک سلولی

با توجه به استفاده فراوان و بی رویه از آنتی بیوتیک ها و افزایش مقاومت در باکتری ها، استفاده از جایگزین های مناسب آنتی بیوتیک ها امری ضروری است. از این رو، مطالعات گسترده ای در مورد پتانسیل استفاده از ترکیبات ضد میکروبی موجود در گیاهان و نیز استفاده از نانوذراتی مانند نقره و یا حتی نیترات نقره برای کنترل و درمان عوامل بیماری زا و از بین بردن و کشتن موجودات تک سلولی صورت گرفته است. با توجه به افزایش اثرات ضد میکروبی نقره، می توان از نیترات نقره برای مبارزه با عوامل بیماریزای مختلف استفاده کرد، به گونه ای که امروزه با توسعه علم نانوتکنولوژی و تولید نانوذرات نقره، این نانوذرات کاربردهای فراوانی در علوم مختلف مانند پزشکی، داروسازی، آرایشی و بهداشتی پیدا کرده اند و استفاده از نقره و ترکیبات آن به عنوان ماده باکتری کش قدرتمند، رونق یافته است. بی شک می توان گفت تأثیر نیترات نقره بر حذف موجودات تک سلولی بسیار زیاد است. با تیم کارشناسی سایت فروش مواد شیمیایی ۳۰o۲ همراه باشید تا در مورد نیترات نقره بر حذف موجودات تک سلولی اطلاعاتی را کسب کنید.

نیترات نقره بر حذف موجودات تک سلولی

تأثیر نیترات نقره بر از بین بردن موجودات تک سلولی

نیترات نقره یک عامل ضد میکروبی قوی در برابر انواع میکروارگانیسم ها است و پس از ورود عنصر به سلول باکتریایی به عنوان نانوذرات نقره با مساحت سطح وسیع با مرگ سلول تجمع می یابد. در همان حین، سلول باکتری به مخزنی برای نقره تبدیل می شود. در مطالعه ای با هدف بررسی اثر مخرب نقره بر باکتری E. coli O۱۰۴: H۴ و شناور بودن آن در برابر سلولهای زنده همان باکتری و برخی از گونه های دیگر از جمله E. coli O۱۵۷: H۷، انجام شد. باکتری که توسط نیترات نقره از بین رفته بود توسط میکروسکوپ الکترونی عبوری مورد بررسی قرار گرفت. باکتریهایی که توسط نیترات نقره کشته شده بودند به عنوان یک مخزن کارآمد نشر پایدار برای انتقال و خروج کاتیونهای نقره کشنده عمل می کنند که همین امر باعث شده است از نیترات نقره به عنوان یک ضدعفونی کننده قوی در آبهای آلوده و به عنوان یک ضد باکتری موثر که می تواند در پانسمان زخم و سوختگی برای غلبه بر مشکل آلودگی استفاده شود. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم برای خرید نیترات نقره با تیم کارشناسی سایت ۳۰o۲ تماس حاصل کنید و یا اینکه و یا با یک کلیک ساده موفقیت آمیز ترین خرید اینترنتی مواد شیمیایی را تجربه نمائید.


استفاده از فلز نقره به عنوان عامل ضد باکتری به اکسیداسیون یون Ag + نیاز دارد که در شرایط عادی یک فرآیند آزادسازی آهسته است و منجر به غلظت موثر نقره می شود. از این رو نمکهای نقره به شکل نیترات نقره برای کاربردهای پزشکی استفاده میشوند. مدتهاست که نقره به عنوان ماده ضد میکروبی در درمان عفونت ها استفاده می شود و قدمت آن به قرن نوزدهم باز می گردد. به طور ویژه، نیترات نقره اثرات مختلفی در برابر باکتری ها در غلظت های بالا نشان داده است، باکتریها را با مکانیزم های مختلفی ازجمله اتصال به گروه های تیول پروتئین و دناتوره کردن آنها، مرگ سلولی برنامه ریزی شده (آپوپتوز) از بین می برد و باعث فشرده شدن DNA میشود که از همانندسازی سلول جلوگیری می کند. این در حالی است که در غلظت های کم، باکتری ها می توانند نانوذرات نقره را سنتز کنند. با استفاده از نانوذرات، اندازه توسط میکروسکوپ الکترونی تعیین میشود.

نیترات نقره و از بین بردن موجودات تک سلولی

نیترات نقره بر حذف انواع موجودات تک سلولی

در سالهای اخیر، مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها سبب شده است محققین به دنبال راهکارهایی مناسب برای یافتن مواد جایگزینی برای آنتی بیوتیک ها باشند. یکی از این ترکیبات موثر، نیترات نقره برای درمان سوختگی ها است و نانوذرات نقره نیز به عنوان عامل ضد میکروبی جدید معرفی شده اند. نانوذرات نقره دارای نسبت مساحت سطح به حجم بسیار زیادی هستند و این افزایش سطح باعث میشود یک گرم از نانوذرات نقره برای کشتن باکتری ها در مساحت صد متر مربع از یک سطح کافی باشد. نانوذرات نقره باعث تخریب غشاء فعالیت ضد میکروبی میشوند و این خصوصیات باعث کاربرد فراوان نانوذرات نقره در حوزه های از جمله پزشکی و بهداشت مانند ضدعفونی کردن آب های آشامیدنی، پوشش های ضد میکروب در تجهیزات پزشکی، تولید ژل های ضد میکروب در درمان سوختگی ها، استفاده در فیلترهای کربنی و از بین بردن میکروب های هوا شده است. موارد استفاده از نیترات نقره بسیار زیاد است. به عنوان مثال می توان به نقره نیترات در درمان زخم های دهان و یا نیترات نقره در مطالعات بیولوژیکی اشاره کرد.

محصولات مشابه

نانوذرات اکسید تیتانیوم

Titanium dioxide nanoparticles, Nano TiO۲, TiO۲ nanopowder, Titanium dioxide nanopowder
نانو پودر دی اکسید تیتانیوم، نانو ذرات تیتانیوم دی اکسید، آناتاز، روتایل
آزمایشگاهی
TiO2 Nanoparticles
TiO2
Product Nu:
CAS number: 13463-67-7
Molocular Weight: 79.866

نانوذرات کاربید بور

Boron Carbide Nanoparticles, Boron Carbide Nanopowder, B۴C Nanopowder, Nano B۴C
نانو پودر کاربید بور، نانوذرات بور کارباید، نانو پودر بور کارباید
آزمایشگاهی
B4C nanoparticles
B4C
Product Nu:
CAS number: 12069-32-8
Molocular Weight: 55.25

نانو گرافن اکساید

Nano Graphene Oxide Powder, GO nanopowder
نانو گرافن اکسید، پودر نانو گرافن اکساید، پودر نانوگرافن اکسید، گرافن اکساید
آزمایشگاهی
Nano Graphene Oxide
Product Nu:
CAS number: 1034343-98-0
Molocular Weight:

نانوذرات کاربید تنگستن

Tungsten Carbide Nanopowder, Tungsten Carbide Nanoparticles, WC Nanopowder, Nano WC
نانو پودر کاربید تنگستن، نانوذرات تنگستن کارباید، نانو پودر تنگستن کارباید
آزمایشگاهی
WC nanoparticles
WC
Product Nu:
CAS number: 12070-12-1
Molocular Weight: 195.86

نانوذرات اکسید سیلیسیم

Silicon Dioxide Nanoparticles, Silica Nanoparticles
نانوذرات دی اکسید سیلیسیم، نانو سیلیکا، نانوذرات سیلیکا، نانو پودر سیلیکا، نانو پودر اکسید سیلیسیم
آزمایشگاهی
SiO2 Nanoparticles
SiO2
Product Nu:
CAS number: 7631-86-9
Molocular Weight: 60.08

نانولوله های کربنی تک دیواره

Single-Walled Carbon Nanotubes
نانوتیوب های کربنی تک دیواره
آزمایشگاهی
SWCNTs
C
Product Nu:
CAS number: 308068-56-6
Molocular Weight:

نانولوله های کربنی چند دیواره

Multiwall Carbon Nanotubes, Multi-Walled Carbon Nanotubes
نانوتیوب های کربنی چند دیواره
آزمایشگاهی
MWCNTs
C
Product Nu:
CAS number: 308068-56-6
Molocular Weight:

نانوذرات کاربید تیتانیوم

Titanium Carbide nanoparticles, Titanium Carbide Nanopowder, Nano TiC, TiC nanoparticles
نانو پودر کاربید تیتانیوم، نانو پودر تیتانیوم کاربید، نانو ذرات تیتانیوم کارباید
آزمایشگاهی
TiC nanoparticles
TiC
Product Nu:
CAS number: 12070-08-5
Molocular Weight: 59.89

مقالات تخصصی مواد شیمیایی