نیترات نقره، ارزانترین نمک نقره

نیترات نقره، یک ماده شیمیایی شگفت انگیز

نیترات نقره کم هزینه ترین نمک نقره است. از دیگر مزیت های نیترات نقره این است که برخلاف فلوروبورات نقره و پرکلرات نقره، جاذب رطوبت نیست؛ نیترات نقره نسبت به نور پایدار است و در حلالهای زیادی از جمله آب حل می شود. نیترات نقره با فرمول شیمیایی AgNO۳، ارزان قیمت ترین نمک نقره است و به راحتی در آب حل می شود (۲۱۵۰ گرم در لیتر در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد). از آنجا که نیترات می تواند به راحتی توسط لیگاندهای دیگر جایگزین شود، AgNO۳ یک نقطه شروع چندمنظوره برای سنتز سایر ترکیبات نقره است. به لحاظ ساختاری می توان گفت که نیترات نقره، ارزانترین نمک نقره است. با این وجود کاربردهای نیترات نقره بسیار زیاد است. به عنوان مثال می توان به کاربرد نیترات نقره در صنایع غذایی، صنعت جواهرسازی، عکاسی، درمان زخم های دهان و ... اشاره کرد.

نیترات نقره، ارزانترین نمک نقره

نیترات نقره، ارزانترین نمک نقره
نیترات نقره را می توان با حل کردن نقره در اسید نیتریک تهیه کرد:
۳Ag + ۴ HNO۳ ۳ AgNO۳ + NO + ۲ H۲O
هنگامی که یک ورق مس در محلول نیترات نقره قرار می گیرد، نیترات نقره با مس واکنش می دهد و کریستال های مومانند نقره فلزی و محلول آبی نیترات مس ایجاد می کند:
۲AgNO۳ + Cu Cu(NO۳)۲ + ۲ Ag
AgNO۳ با محلول های یون هالید واکنش می دهد و رسوبی از (AgX (X = Cl, Br, I تشکیل می دهد که در فیلم های عکاسی استفاده می شود. نیترات نقره در معرض حرارت به نقره فلزی، اکسیژن و اکسید نیتروژن تجزیه می شود:
۲AgNO۳: ۲ Ag + O۲ + ۲ NO۲
نمکهای نقره خاصیت ضد میکروبی دارند و معمولاً برای ضدعفونی آب آشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرند. هنگامی که نیترات نقره رقیق در تماس با پوست قرار گرفت، پوست پس از مدت کوتاهی قهوه‌ای یا سیاه رنگ می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان سایت فروش مواد شیمیایی ۳۰o۲ در تماس باشید.

نیترات نقره، ارزانترین نمک نقره
محلول های غلیظ AgNO۳ به دلیل واکنش مشابه باعث سوختگی می شود. نیترات نقره یک منبع نقره ای کریستالی محلول در آب برای استفاده های سازگار با نیترات ها و pH پایین (اسیدی) است. تمام نیتراتهای فلزی نمکهای غیرآلی یک کاتیون فلزی خاص و آنیون نیترات هستند. آنیون نیترات، یک یون چند اتمی تک ظرفیتی است که از یک اتم نیتروژن منفرد تشکیل شده و از نظر یونی به سه اتم اکسیژن متصل است. ترکیبات نیترات به طور کلی در آب حل می شوند. مواد نیترات نیز عامل اکسنده هستند و هنگام ترکیب با هیدروکربن ها، می توانند مخلوط قابل اشتعالی ایجاد کنند. نیترات ها پیش تولیدهای بسیار خوبی برای تولید ترکیبات فوق العاده با خلوص بالا و مواد خاص کاتالیزور و مقیاس نانو (نانوذرات و نانوپودرها) هستند.
برخی شیمیدانان روشی ارزان قیمت و کارآمد برای ساخت بسیاری از ترکیبات جدید با پتانسیل بالا در صنایع دارویی و کشاورزی را کشف کرده اند. در این روش جدید تنها از مقادیر کاتالیزوری نمک نقره همراه با ژل سیلیکا ارزان قیمت استفاده می شود و مواد اولیه را که به راحتی در دسترس است به کالاهایی با شکل غیرمعمول سه بعدی تبدیل می کند. نیترات نقره کم هزینه ترین نمک فلز نقره است و به طور گسترده برای ساخت فیلم عکاسی استفاده می شود. ژل سیلیکا که اغلب به عنوان ماده خشک‌کن استفاده می شود، از دی اکسید سیلیکون، یکی از فراوانترین مواد موجود بر روی زمین و به راحتی از شن و ماسه تهیه می شود.

یکی از مزایای بزرگ این روش جدید این است که نمک نقره روی ژل سیلیکا به راحتی از واکنش خارج شده و بارها و بارها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از مزایای مهم دیگر این است که می توان کل فرآیند را با پمپاژ مواد اولیه از طریق نمک نقره بر روی ژل سیلیکا و محصول جمع آوری شده در انتها به صورت خودکار انجام داد. کاتیون نقره به سرعت و به طور موثر به صورت برگشت ناپذیر با آنیون های هالید واکنش داده و هالید نقره نامحلول تولید می کند. این واکنش معمولاً در شیمی معدنی برای جدا و تلخیص سازی هالید به عنوان نمک نقره غیرمحلول استفاده می شود. سایر نمکهای نقره با آنیونهای غیرهماهنگ‌کننده، یعنی تترافلوروبورات نقره و هگزافلوروفسفات نقره برای کاربردهای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

نیترات نقره، ارزانترین نمک نقره

فروش نیترات نقره فروش نیترات نقره
سایت فروش مواد شیمیایی ۳۰O۲ یک سایت در جهت فروش مواد شیمیایی در اصفهان از جمله فروش انواع اسیدهای شیمیایی قوی و ضعیف به صورت اینترنتی، تحت برندهای مطرحی همچون مرک، سیگما آلدریچ و ... موجب تسهیل در امر خرید مواد شیمیایی مختلف میشود. نیترات نقره نیز به عنوان یکی از مواد شیمیایی پرفروش در این سایت انجام میشود. جهت خرید این مواد شیمیایی به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کرده و یا بر روی خرید نیترات نقره کلیک کنید.

محصولات مشابه

نانولوله های کربنی چند دیواره

Multiwall Carbon Nanotubes, Multi-Walled Carbon Nanotubes
نانوتیوب های کربنی چند دیواره
آزمایشگاهی
MWCNTs
C
Product Nu:
CAS number: 308068-56-6
Molocular Weight:

نانو گرافن

Nano Graphene Powder
پودر نانو گرافن، نانوگرافن، گرافن، پودر گرافن
آزمایشگاهی
Nano Graphene
C
Product Nu:
CAS number: 7782-42-5
Molocular Weight: 12.01

نانوذرات کاربید بور

Boron Carbide Nanoparticles, Boron Carbide Nanopowder, B۴C Nanopowder, Nano B۴C
نانو پودر کاربید بور، نانوذرات بور کارباید، نانو پودر بور کارباید
آزمایشگاهی
B4C nanoparticles
B4C
Product Nu:
CAS number: 12069-32-8
Molocular Weight: 55.25

نانوذرات اکسید سیلیسیم

Silicon Dioxide Nanoparticles, Silica Nanoparticles
نانوذرات دی اکسید سیلیسیم، نانو سیلیکا، نانوذرات سیلیکا، نانو پودر سیلیکا، نانو پودر اکسید سیلیسیم
آزمایشگاهی
SiO2 Nanoparticles
SiO2
Product Nu:
CAS number: 7631-86-9
Molocular Weight: 60.08

نانوذرات اکسید تیتانیوم

Titanium dioxide nanoparticles, Nano TiO۲, TiO۲ nanopowder, Titanium dioxide nanopowder
نانو پودر دی اکسید تیتانیوم، نانو ذرات تیتانیوم دی اکسید، آناتاز، روتایل
آزمایشگاهی
TiO2 Nanoparticles
TiO2
Product Nu:
CAS number: 13463-67-7
Molocular Weight: 79.866

نانوذرات کاربید تیتانیوم

Titanium Carbide nanoparticles, Titanium Carbide Nanopowder, Nano TiC, TiC nanoparticles
نانو پودر کاربید تیتانیوم، نانو پودر تیتانیوم کاربید، نانو ذرات تیتانیوم کارباید
آزمایشگاهی
TiC nanoparticles
TiC
Product Nu:
CAS number: 12070-08-5
Molocular Weight: 59.89

نانوذرات کاربید تنگستن

Tungsten Carbide Nanopowder, Tungsten Carbide Nanoparticles, WC Nanopowder, Nano WC
نانو پودر کاربید تنگستن، نانوذرات تنگستن کارباید، نانو پودر تنگستن کارباید
آزمایشگاهی
WC nanoparticles
WC
Product Nu:
CAS number: 12070-12-1
Molocular Weight: 195.86

نانولوله های کربنی تک دیواره

Single-Walled Carbon Nanotubes
نانوتیوب های کربنی تک دیواره
آزمایشگاهی
SWCNTs
C
Product Nu:
CAS number: 308068-56-6
Molocular Weight:

مقالات تخصصی مواد شیمیایی